اولين سايت آموزش ماهيگيري در ايران و خاور ميانه
روش صيد حرفه اي اردك ماهي
اتاق چت و گفتگو
پيغام بگذاريد

صفحه اصلي

 

اردك ماهي كوسه آبهاي شيرين

اردك ماهي يك نوع از ماهيان شكارچي ديگري است كه محدوده مردابها و آبهاي راكد را در تسخير خود دارد.

اين ماهي با بدني كشيده و چشمهايي خيره كننده و دندانهايي تيز به معرفي خود مي پردازد و با پوستي هماهنگ به رنگ استتار كه ديدن اين ماهي را در زير آب مشكل مي كند. خيلي از ماهيگيران صيد اين ماهي به حق خطرناك را دوست دارند. حمله هاي اين ماهي بدون هيچگونه اخطار قبلي و با قدرت بسيار انجام ميگيرد. اين ماهي به دليل اينكه دشمنان كمتري نسبت به ديگر ماهيها دارد مغرور در محدوده هاي خود به شكار مي پردازد. وقتي كه به طعمه شما حمله مي كند براي مدتي بدون حركت مي ماند گويا اين ماهي مغرور انتظار اينكه موجودي قوي تر از خود را در اين محدوده ببيند ندارد و پس از مدتي وقتي گرفتاري خود را دريافت به تقلا مي پردازد اما اين همه ماجرا نيست. اين ماهي زيرك هميشه يك ترفند موفق را در آخرين لحظه اجرا مي كند كه در بيشتر موارد  باعث پيروزي و رهاييش از قلاب مي گردد.در آخرين لحظه كه ماهيگير در حال بيرون كشيدن اين ماهي است با نگاهي خيره كننده منتظر يك اشتباه از ماهيگير است تا با يك حركت قوي قلاب را از دهانش خارج نموده و فرار كند. اين تجربه را بيشتر ماهيگيران با قزل آلا هم داشته اند و اين اشتباه فقط شل شدن نخ ماهيگيري در آخرين لحظه است كه ماهيگير صيد را موفق و كار را پايان يافته ميداند ولي اينطور نيست.

جالب است بدانيد كه نام اردك ماهي فقط به دليل شباهت دهان اين ماهي با اردك نيست بلكه اين ماهي نيز چون اردك و مرغابي در حالت ترس به عمق فرو رفته و هرچيزي را با دهان ميگيرد تا كمكي باشد براي حفظ جان اين ماهي و اين رفتار در بيشتر مواقع خطري جدي براي يك ماهيگير نيز به حساب مي آيد. بيشتر ماهيگيران در مواردي پس از صيد اين ماهي تكه چوب يا ني را در دهان ماهي مي يابند كه دال بر اين است كه ماهي در طي تقلاهاي خود ني يا چوبي را به دهان گرفته بوده است ولي نكته قابل توجه اين است كه اين ماهي به دليل ترس و دفاع از خود پس از صيد نيز به انسان حمله خواهد نمود و باعث آسيبهاي بسيار جدي چون قطع انگشتان و يا پارگي بزرگ رگي مي شوند

اين ماهي حريص داراي يك نقطه ضعف بسيار مهم است كه ميتواند در ماهيگيري بسيار مفيد باشد. اين ماهي به حركات ناموزون بيشتر عكس العمل نشان مي دهد و اين بدين معني است كه طعمه هايي كه مانند ماهي بيمار يا جاندار آسيب ديده است بيشتر مورد حمله قرار مي گيرند از آن جمله مي توان به ماهي صيد شده توسط ماهيگير اشاره نمود كه پس از صيد ماهي ناگهان شاهد حمله يك اردك ماهي به ماهي صيد شده خواهيد بود.

كليه حقوق اين سايت متعلق به انجمن حمايت از ماهيها و ماهيگيران و ناشر است و هرگونه كپي برداري پيگرد قانوني دارد

© Copyright 2000-2020 , All rights reserved . A.H.M.E & MAHIGIRAN Producter