اولين سايت آموزش ماهيگيري در ايران و خاور ميانه
پماد ضد پشه
اتاق چت و گفتگو
پيغام بگذاريد

صفحه اصلي

 

پشه و نيش پشه

پشه و نيش هاي دردناك آن از جمله عوامل مزيد بر علت مسافرتهاي ماهيگيري و مشكلات آن است خستگي و كمبود خواب و ساير موارد وقتي با سوزشهاي دردناك پشه آميخته مي شود واقعا غير قابل تحمل مي گردد .

هميشه از خود مي پرسيم اين موجود براي چه خلق شده و چرا مرا نيش زده و آيا ميتوان از شر اين مزاحم راحت شد.

بايد بگوييم كه به طور كلي نمي توان از اين موجود خلاص شد اما راههايي براي  دفع و مقابله با اين شرور وجود دارد كه در ابتدا به شناسايي اين موجود مي پردازيم.

پشه مي تواند انسان را از مسافت شش متري ببيند و گرما و دي اكسيد كربن باعث جذب آنها مي شود. لذا وقتي سعي به دور كردن آنها مي كنيد اين جانوران بيشتر جذب شما مي شوند چون فعاليت شما باعث افزايش دي اكسيد كربن و افزايش حرارت بدن شما مي شود و در افرادي كه از قامت بلندي برخوردار هستند نيز داراي بازدم حاوي دي اكسيد كربن بيشتري هستند.

پشه موقع نيش زدن بزاق خود را وارد بدن مي كند اين ماده باعث عدم انعقاد خون مي گردد اين ماده باعث ايجاد خارش مي گردد و موقع خارش اين منطقه اين مواد را در يك نقطه جمع مي نماييم كه وفور اين ماده در يك نقطه باعث دير از بين رفتن  آن و در نتيجه احساس خارش در آن منطقه به مدت زياد خواهد بود لذا موقع احساس نيش از خارش منطقه خودداري كنيد و در صورت عدم تحمل با كف دست اينكار را انجام دهيد و از خارش با انگشت و ناخن خودداري كنيد.

دور كننده پشه ها

بهترين ماده دور كننده پشه حاوي ماده اي با نام اختصاري DEET مي باشد كه نام كامل آن N.N-DIET-M-TOLUAMID مي باشد. اين ماده موثر ترين و ماندگارترين ماده ضد پشه مي باشد.

ماده طبيعي ديگر كه همان خواص را دارد سنبل هندي يا سيترونلا citronella مي باشد كه در عطاريها موجود است و در عطر سازي كاربرد دارد و دافع حشرات و پشه ها است.

ساخت دور كننده پشه ها

10 قطره روغن آويشن  و 20 قطره روغن گياه پونه را به روغن زيتون اضافه كنيد و سپس اين تركيب را به كرم ضد آفتاب خود آميخته كنيد

افشره NESSMUK

90 ميليليتر قير كاج

60 ميليليتر روغن كرچك

30 ميليليتر روغن گياه پونه

اين مخلوط را روي حرارت ملايم جوشانده تا خمير مانند گردد اين ماده چسبنده را مي توانيد در تيوب خالي خمير دندان بريزيد و استفاده كنيد و مانند كرم به مناطق محافظت نشده بدن بماليد

برطرف كننده درد گزش

جهت خنثي كردن خارش محل گزش را با بزاق دهان خيس نموده و تكه اي صابون را روي آن بماليد اين كار معمولا حساسيت آن نقطه را برطرف مي كند

گزش با ساس و كنه

در صورت گزش با جانوران فوق الذكر مواجه شديد سعي به جدا كردن آنها نكنيد و با كمي بنزين يا نفت روي آنها را بپوشانيد خواهيد ديد كه براحتي و امنيت كامل جدا خواهند شد و در صورتي كه بدن آنها جدا شد و سر آنها در بدن باقي ماند سريعا به پزشك مراجعه كنيد و خود اقدام به خارج كردن آن نكنيد چرا كه بيماريهاي انگلي حادي را وارد بدن خود خواهيد كرد و معمولا براي ايمن بودن از بيماري منتقل شده توسط آنها بايد آنتي بيوتيك مصرف نمود.

كليه حقوق اين سايت متعلق به انجمن حمايت از ماهيها و ماهيگيران و ناشر است و هرگونه كپي برداري پيگرد قانوني دارد

© Copyright 2000-2020 , All rights reserved . A.H.M.E & MAHIGIRAN Producter